יום שבת, 28 בינואר 2017

סוף שבוע "על אהבה ועל חופש"

על אהבה ועל חופש

לילה קמחי ובעז עמיחי

24-25 במרץ 2017

במלון בנווה שלום


במסגרת תכנית הריטריטים של בית ספר פסיכודהרמה בקמפוס ברושים


על אהבה ועל חופש 
האהבה והחופש הן שתי איכויות לב-תודעה הקשורות זו בזו והמאפשרות זו את זו. בלימוד ובתרגול הבודהיסטי, היכולת שלנו כבני אדם לשהות במרחב החם והמיטיב של הלב פותחת אותנו לאופקים חדשים של חופש. ומאידך, כשהלב והתודעה חופשיים, הרי שהאהבה זורמת בנו באין מפריע. 
בריטריט הזה נלמד ונחקור יחד - מה מונע ומה מאפשר את זרימת החיים הזו, מלוא הפוטנציאל האנושי שלנו.  

יומיים של תרגול מדיטציה בדגש על חקירה פנימית של האהבה והחופש כפי שאנחנו פוגשים אותן בתוכנו, באווירה המיוחדת של נווה שלום. 

הריטריט מוצע כחלק מתכנית הריטריטים של בית ספר פסיכודהרמה בקמפוס ברושים. 


על המורים:

לילה קמחי - לומדת ומלמדת את דרך הדהרמה והמדיטציה כאומנות החיים. מקדישה את חייה ללימוד, תרגול שירות ונתינה של הדהרמה והמדיטציה במסגרות שונות. מייסדת שותפה של ׳עלי אדמות׳, מרכז רוחני אקולוגי במושב לוזית, עמק האלה.
בעז עמיחי - מתרגל במסורת הבודהיזם הטיבטי, חי למד ותרגל בצפון הודו במשך כשבע שנים, וממשיך את מסעו בישראל כמארגן, חוקר ובשנים האחרונות כמורה. מלווה חולים המתמודדים עם אתגרי החיים הקשים. 

החברות בינינו, לילה ובעז, הולכת כמעט 20 שנה אחורה. כמתרגלים צעירים, כחוקרים, כפעילים בארגוני הדהרמה, וכמורים המגבשים את דרכם. אנחנו אוהבים ללמד יחד, ומצפים להזדמנות לחלוק את האהבה שלנו עם כולכם. 

למי הסדנה מיועדת?

סוף השבוע מיועד למתרגלים עם ניסיון כלשהו בדרך, אשר מעוניינים להעמיק את התרגול ולבחון את הקשר בין דרך המדיטציה לפתיחת הלב ולתחושת החופש. הסדנה אינה מתאימה לתלמידים ללא כל הכרות מוקדמת עם הבודהיזם או המדיטציה.  


שעות:

   התחלה: 09:00 ביום שישי ה 24 למרץ

   סיום: 17:00 במוצאי שבת ה 25 למרץ

לינה:

בחדרי המלון של נווה שלום, 4 בחדר. בחדרים יש מצעים, מגבות, פינת מטבחון עם קומקום, חימום (מזגן).

ארוחות

נביא מהבית מנה משותפת צמחונית לארוחות הצהריים. (מספיק להביא מנה אחת)
בערב ובבקר נאכל ארוחה צמחונית בחדר האוכל של המלון. 

הגעה: הישוב נווה שלום נמצא באזור לטרון, סמוך למנזר לטרון. המלון נמצא מיד בכניסה לישוב מצד שמאל. 

עלות

מחיר הריטריט נחלק לשניים.

עלויות בסיסיות - הכוללות את מחיר החדר, ארוחות ופינת קפה – 340 ₪ למשתתף. בחישוב העלויות הבסיסיות עשויים להיות שינויים קלים, עליהם נודיע במקרה הצורך. את התשלום יש לשלם בתחילת הריטריט במשרד המלון, במזומן או בכרטיס אשראי. 

דאנה  למורים- על פי הנוהג הרווח המורים אינם גובים תשלום נקוב מראש עבור הנחיית הסדנה. בסוף הסדנה תינתן לכל אחת מהמשתתפות אפשרות להציע תרומה כספית על פי רצונה ויכולתה. את הדאנה ניתן להציע במזומן או בצ'קים. 

מה להביא: 
כריות נוחות לישיבה (במקום יש מזרונים כסאות, אך לא כריות)
מנה צמחונית לארוחת צהריים
שעון שאינו הטלפון שלכם 
מומלץ להביא מחברת וכלי כתיבה
בגדים נוחים וחמים במקרה הצורך, שיאפשרו לנו גם לצאת החוצה לטבע הקסום שמסביב, גם אם יהיה קריר. 
כוס סגורה למי שרוצה להכניס שתייה לאולם ו/או בקבוק סגור למים. 
בחדרים יש מצעים ומגבות ופינת קפה בסיסית ביותר. באולם תהיה פינת קפה. 

שתיקה:

על מנת לאפשר לכולנו הזדמנות אמיתית להעמיק בתרגול, הריטריט יתנהל בשתיקה מלאה. משמעותה של שתיקה מלאה הנה המנעות מוחלטת מדיבור בין משתתפי הריטריט מרגע תחילת התרגול, בשישי בבקר, ועד סיום השתיקה בשבת אחר הצהריים. השתיקה נמשכת גם בחדרים, בארוחות וכן הלאה. במפגשים עצמם תהיה הזדמנות לשאול שאלות, ואולי גם הזדמנויות מובנות לדיונים.

טלפונים:

השתיקה כוללת הימנעות מדיבור ושימוש בטלפונים. נבקש מכולם להקפיד במיוחד על כלל זה, ולכן נבקש מכולם, בלי יוצא מן הכלל, להפקיד את הטלפונים שלהם עם הגעתם ליחיעם.
על מנת לוודא שהעולם מסתדר בלעדיכם אני מציע להיערך מראש, ככל הניתן, כך שהנשארים בבית יוכלו לתפקד ללא קשר עמכם.
למקרה חירום אפשר להשאיר את מס' הטלפון של בעז, ולבקש מהאנשים בבית לשלוח הודעה עם שמכם ואנחנו נעביר אותה מיידית. (מס' הטל של בעז – 0506868331)

איך להגיע?
הסדנה תתקיים בבית ההארחה של נווה שלום. הישוב נווה שלום נמצא ליד צמת לטרון, על כביש ירושלים תל אביב. יורדים במחלף לטרון ונוסעים כשלושה ק"מ דרום מערבה עד לשלט המוביל לנווה שלום. בית ההארחה נמצא מיד בכניסה לישוב משמאל. החניה היא ברחבת הכורכר בכניסה לישוב משמאל, או לאחר שעוברים את בית ההארחה ופונים שמאלה, בכביש היורד מטה. שימו לב - הסדנה לא מתקיימת במרכז הרוחני שחלקנו רגילים להתארח בו. 

הרשמה: 

ההרשמה נעשית על ידי מילוי טופס ההרשמה בלינק שלמטה. בכל מקרה בו נרשמתם ונאלצתם לבטל, אנא הודיעו לנו מיידית. במקרה של ביטול ברגע האחרון (בשבוע האחרון), יהיה נחמד אם תבדקו האם נוצרו עלויות בשל הביטול המאוחר (לא תמיד יש, אבל אנחנו בטוחים שלא הייתם רוצים שזה ייפול על מישהו אחר במקרה שיש). 


אין תגובות:

פרסום תגובה